Warsztaty

Od paru lat zajmuję się różnego rodzaju eventami. To, w czym biorę udział osobiście i co kręci mnie w ostatnim czasie najbardziej to warsztaty związane z podróżowaniem i kulturami.
Prowadzę je w placówkach edukacyjnych, instytucjach kultury podczas festiwali i inicjatyw oddolnych. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować w tej sprawie – zapraszam.

Prezentacje podróżnicze

Dla dorosłych i dla najmłodszych, np:

Antypody, podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei”dziewięciomiesięczna podróż po Oceanii.

„Irak, Iran – kobieta w podróży”relacja z wieloletnich podróży po Bliskim Wschodzie.

18893292_1888919281376076_7663648207507779855_n

309A4007

Warsztaty etnograficzne dla dzieci:
Warsztaty młodego podróżnika pt. W co się bawią dzieci na Antypodach?
Jest to prezentacja podczas której porównujemy te same aspekty życia polskich dzieci (szkoła, place zabaw, posiłki) oraz najmłodszych w Papui Nowej Gwinei, Australii i Nowej Zelandii. Przymierzymy oryginalne, papuaskie torby, zobaczymy zabawki stworzone z naturalnych materiałów i zagramy na aborygeńskim instrumencie.
 
Warsztaty młodego podróżnika pt. Herbatka u sułtana
Zapraszamy najmłodszych do stołu a właściwie na dywan pełen skarbów przygotowanych przez sułtana. Przy herbatce pitej z „tulipanków” – specjalnych szklaneczek odkryjemy smaki i tajemnice Bliskiego Wschodu. Uczestnicy ułożą mozaikę, posłuchają baśni z Księgi 1001 nocy, spróbują rozpoznać ich bohaterów, skosztują tradycyjnych słodkości oraz zobaczą krótką prezentacje zdjęć i filmów z podróży po Wschodzie.
 
Teatr Kamishibai: Mądry krokodyl Maroczido– za pomocą magicznej skrzynki i pięknych obrazów, przenosimy się w inne rejony świata, np. na Czerwony Kontynent, aby odkryć egzotyczną kulturę i pradawną legendę. Następnie każdy uczestnik spróbuje swoich sił w stworzeniu prawdziwego aborygeńskiego rysunku lub instrumentu – kija deszczowego.
 
Teatr KamishibaiDar rzeki Fly– Dandai, najpiękniejsza dziewczyna na wyspie, musi samotnie wychować synka. Przez lata ciężkiej pracy, na twarzy papuaski pojawiają się zmarszczki a włosy stają się siwe.  Któregoś dnia, Dandai wybiera się nad Rzekę, aby ta, zwróciła jej młodość. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bajka ta ukazuje piękną relację między rodzicem a dzieckiem i wzbudza w nich refleksje.

2136020525818_1598503663554157_9109236741564839702_n


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s