Warsztaty i prelekcje

W sprawie festiwali i eventów, zapraszam tu.

Poniżej krótkie informacje o prelekcjach i warsztatach. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować w tej sprawie – śmiało 🙂

Prezentacje podróżnicze dla dla dorosłych i dla najmłodszych, np:

„Antypody, podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei” – dziewięciomiesięczna podróż po Oceanii.

„Irak, Iran – kobieta w podróży” – relacja z wieloletnich podróży po Bliskim Wschodzie.

Warsztaty etnograficzne dla dzieci:

Warsztaty młodego podróżnika pt. Herbatka u sułtana
Zapraszamy najmłodszych do stołu a właściwie na dywan pełen skarbów przygotowanych przez sułtana. Przy herbatce pitej z „tulipanków” – specjalnych szklaneczek odkryjemy smaki i tajemnice Bliskiego Wschodu. Uczestnicy ułożą mozaikę, posłuchają baśni z Księgi 1001 nocy, puszczą irańskie bączki, skosztują tradycyjnych słodkości oraz będą mogli utkać własne latające dywany na małych krosnach.
 
Warsztaty młodego podróżnika pt. W co się bawią dzieci na świecie?. Jest to prezentacja podczas której porównujemy te same aspekty życia polskich dzieci (szkoła, place zabaw, posiłki) oraz najmłodszych w Papui Nowej Gwinei, Australii, Iranie, Iraku, Madagaskarze. Przymierzymy oryginalne, papuaskie torby, zobaczymy i wypróbujemy zabawki stworzone z naturalnych materiałów.
 
Podróż dookoła świata z Pawłem Strzeleckim
Ta podróż będzie wyjątkowa. Aby wyznaczyć kurs, musimy najpierw zajrzeć do listów i nielicznych informacji o Pawle Strzeleckim. Dowiemy się, że wspaniały podróżnik nie tylko rozpoznał najwyższy szczyt Australii, ale odkrył bogate złoża minerałów.  Poznamy przepiękne zwierzęta, jakie spotkał po drodze, a przede wszystkim poznamy rdzennych mieszkańców Antypodów z którymi się zaprzyjaźnił, przekazując nam ponadczasowy wzór, jak należy podróżować.  
 
Teatr Kamishibai: Mądry krokodyl Maroczido – za pomocą magicznej skrzynki i pięknych obrazów, przenosimy się w inne rejony świata, np. na Czerwony Kontynent, aby odkryć egzotyczną kulturę i pradawną legendę. Następnie każdy uczestnik spróbuje swoich sił w stworzeniu prawdziwego aborygeńskiego instrumentu – kija deszczowego. 
 
Teatr KamishibaiDar rzeki Fly– Dandai, najpiękniejsza dziewczyna na wyspie, musi samotnie wychować synka. Przez lata ciężkiej pracy, na twarzy papuaski pojawiają się zmarszczki a włosy stają się siwe.  Któregoś dnia, Dandai wybiera się nad Rzekę, aby ta, zwróciła jej młodość. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bajka ta ukazuje piękną relację między rodzicem a dzieckiem i wzbudza w nich refleksje.
 
 
Zajęcia w stylu DIY:
 
Warsztaty „Zrób to sam”. 
Spotykamy się z materiałami potrzebnymi na zajęcia i wspólnie majsterkujemy, malujemy i robimy cuda z dostępnych nam wszystkim materiałów, które najczęściej lądują w koszu na śmieci.
 
Z łatwością stworzymy naturalne kosmetyki, doniczkę na kwiatki, jesienią możemy wykonać piękną koronę z liści, zimą – ozdoby świąteczne…
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s