Aktywnie z dziećmi. Wakacje w Gdyni.

Czasem zastanawiamy się, czy są w naszym mieście możliwości, których nie odkryliśmy. Być może znajdziesz tu któreś z nich:

1. Skimboarding

Czyli ślizgi na cienkiej warstwie wody. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze dla początkujących będą kałuże np. te na plaży w Kolibkach. A gdy nabierzemy wprawy, możemy ćwiczyć na każdym brzegu o który nie uderzają większe fale. Deskę można kupić już za 60 zł w Decathlonie.
Należy pamiętać że to bardzo frasująca i wesoła aktywność. Możemy następnego dnia mieć problemy z zakwasami i obitymi boczkami 😉

2. Kolibki

Trasa włóczęgi przez Kolibki może być bardzo różnorodna. Do wyboru mamy: wieżę widokową, stary cmentarz i rekonstrukcję fundamentów kościółka wysadzonego przez hitlerowców, wielki orzeł – pomnik Obrońców Gdyni a za nim ścieżka przez małą „dżunglę” prowadząca do morza. Powrót Parkiem Marysieńki do dworu i stajni, w której często organizowane są atrakcje (m.in Fab lab i ekotargi).

IMG_0667.JPG

3. Muzeum Emigracji

Pamiętam jaka byłam zażenowana pomysłem utworzenia takiego muzeum. Skończyło się pięciokrotnymi odwiedzinami tej samej wystawy w pierwszym roku istnienia instytucji 😉
W kasie można bezpłatnie odebrać zeszyt z zadaniami dla dzieci – dodatkową atrakcje podczas zwiedzania. A Sala Małego Podróżnika przyciągnie nie tylko maluchów. Tam można odsapnąć, rozwiązać multimedialne zagadki i wypróbować przepiękne książki dla dzieci, dostępne do kupienia w muzealnej księgarni.

20160502_Muzeum_Emigracji_Ped_Do_Korzeni093.jpg
fot. Magazyn Together

4. Spacer Klifem Orłowskim

znajdującym się na terenie pięknego Rezerwatu Kępa Redłowska. To nie tylko uspokajający widok na wody Zatoki, ale atrakcje przyrodnicze i historyczne. Po drodze możemy zajrzeć do prawdziwych jaskiń, przespacerować się wąwozami i odnaleźć transzeje i stanowiska 11 Baterii Artylerii. Gdy zaczynamy spacer od mola w Orłowie i zmęczymy się pokonując górki oraz doliny na ostatnim większym wzniesieniu przed Polanką Redłowską, możemy zrobić sobie przerwę na hamakowanie z cudownym widokiem 😉

17458154_1434280773295088_4552892513587640095_n

5. Piknik w parkach

Przez dziesiątki lat w Polsce za wchodzenie na trawę groził mandat do tysiąca złotych. Trudno to sobie dziś wyobrazić, chociaż nadal czujemy skrępowanie, aby wylegiwać się na świeżym powietrzu. Warto wziąć ze sobą gry planszowę lub pomysły z http://kreatywnapedagogika.wordpress.com i cały dzień aktywnie przeleżeć na kocyku 😉 W każdą niedzielę wakacji na Kamiennej Górze odbywają się koncerty muzyki promenadowej. W parku Europy mamy przestrzeń i ławki idealne na grilla. Na skwerze pod Infoboxem możemy przysiąść na leżaku lub zajrzeć do sali z infrastrukturą i grami dotyczącymi Gdyni.

IMG_0703-001.JPG
Infobox

6. Wakacyjne zajęcia

Bywa że urlop z rodziną już za nami. Wtedy szukamy półkolonii czy zajęć dla dzieciaków. Propozycji jest dość dużo i mamy w czym wybierać. Według mnie, najbardziej atrakcyjne, letnie zajęcia to te, które rozbudzają kreatywność i chęci odkrywania bliższych i dalszych zakątków.

Dlatego stworzyłam autorski cykl aktywności pod hasłem „Tajemnice Gdyni”. Podczas gier miejskich, wizyt w schronie, eksploracji lasów oraz zajęć grupowych wszyscy uczestnicy świetnie się bawią. Jeśli takie interesują również Ciebie i Twoje dzieci zapraszam do zakładki warsztaty.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-08-12 153927

Reklamy

One thought on “Aktywnie z dziećmi. Wakacje w Gdyni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s