Nielegalny handel wizami w Polskiej Ambasadzie w Bagdadzie

Na informację wpadłam przypadkiem. Kolega z Kurdystanu irackiego nie mógł sobie poradzić z informacjami dotyczącymi zdobycia wizy. Odszukałam stronę Ambasady Polskiej w Bagdadzie i przesłałam koledze angielskojęzyczny link z danymi kontaktowymi.

Przez telefon wizę wycenili na 10 tys. dolarów (!). Stwierdziłam, że to błąd mojego kolegi. Weszłam na stronę Polskiej Ambasady i czytam uważnie:

ambasadaInformacja nadal (8 grudnia) wisi pod tym linkiem.

Piszę maila. Odpowiedź nadeszła szybko: wiza 2 letnia (!), koszt tym razem 500 euro. „Przelej kasę, (Bank of America) a my to wszystko załatwimy”.

12

 

Jednocześnie zrobiłam dwie rzeczy, po pierwsze zadzwoniłam do MSZ.  Roztargniony pan po drugiej stronie słuchawki wyjaśnił, że po wizy trzeba kierować się do Konsulatu w Erbilu, a co do podejrzanych danych, to przekaże te informacje dalej (przy mnie wchodząc na stronę i widząc te bzdury).

Ambasada odpowiada, że podany mail jest nieautoryzowany przez polskie placówki, w sprawie wizy kieruję mnie do Konsulatu. Odpowiadam Ambasadzie i Konsulatowi załączając link, co w takim razie robią te informację na stronie Ambasady.

Nie otrzymuję odpowiedzi, a było to 11 grudnia.

Warto pamiętać, że nielegalne przedostanie się do Europy, nie stanowi dla mieszkańców Bliskiego Wschodu większego problemu (pomijając koszty), o czym przekonałam się na miejscu. Szkoda, że Polska Ambasada wykazuje się brakiem profesjonalizmu i dopuszcza do przenikania tak ważnej placówki przez złodziei i oszustów.

 

11_js__2924.jpg
Zdj. z http://wiadomosci.com/prezydenci-polski-iraku-zachecaja-zaciesnienia-wzajemnych-relacji-gospodarczych/ gdzie czytamy „Po rozmowach w Warszawie Andrzej Duda i Fuad Masum Khader mówili też o konieczności usprawnienia działalności placówek dyplomatycznych zarówno w Bagdadzie, jak i w Warszawie”.  Prezydenci spotkali się w Polsce w czerwcu 2017 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s